Дієтичні пастки

Дієтичні пастки
Багато намагаються встановлювати для себе харчові обмеження, влаштовують розвантажувальні дні, пробують різні дієти, - але схуднути їм при цьому не вдається! А все тому, що ці люди перебувають під владою помилок і стереотипів. Навіть у самих знаменитих дієт є пастки...

Вам здається, що найбільш ефективний спосіб зменшити обсяги - як можна швидше, нехай і ціною мук, скинути вагу, а потім підтримувати його, - але зате мінімальними зусиллями?

А адже «швидка дієта» змушує тіло включати свого роду енергозберігаючий режим. За словами фахівців, у цьому разі організм уповільнює обмін речовин. Він починає робити «склад» - адже внутрішнім органам незрозуміло, скільки продовжиться голодування. Варто лише під час дієти зірватися і дозволити собі невеликий відступ від правил, - все незабаром позначиться на стегнах і талії. А при поверненні до звичного харчування вагу швидко набереться знову. Такий «відкат» дає про себе знати практично при будь-якій дієті. Проте норма - це повернення 10-20% скинутої ваги.

Ви намагаєтеся не їсти після шести годин вечора?
Така одна з найбільш поширених рекомендацій на інтернет-форумах про кращих дієтах і в жіночих журналах. Однак варто мати на увазі, що організм сприймає 12-14-годинний перерву в їжі як голодування, і в результаті різко падає рівень глюкози в крові, що викликає прямо-таки дикий апетит. Особливі складнощі при такому режимі харчування виникають у «сов», у яких саме ближче до ночі починається викид відповідних гормонів та ферментів у кров. Якщо черговий прийом їжі пропущений, організм починає бунт, який не кращим чином позначається на здоров'ї та зовнішньому вигляді. Зрозуміло, багато їсти після шести не варто. Однак увечері цілком припустимі молочні продукти, морепродукти, фрукти і овочі.

Головне в дієті - відмова від вуглеводів?

Тільки от саме вуглеводи - головні «постачальники» харчових волокон, які важливі для правильної роботи шлунково-кишкового тракту. Без них сидять на дієтах загрожують запори і порушення мікрофлори кишечника. До того ж без вуглеводів може зупинитися процес розщеплення непотрібних жирів, що зовсім не добре для тих, що худнуть. Головне - вживати правильні, тобто складні (повільні) вуглеводи. Горіхи, зернові, бобові, багаті волокнами рослини розщеплюються поступово і надовго дають відчуття ситості. Прості вуглеводи (солодке і борошняне) швидко засвоюються і згорають. Тільки це зовсім не означає, що категорично забороняється балувати себе. Смачні радості в розумних кількостях корисні навіть при дієті - хоча б для підняття «бойового духу».Увага, тільки СЬОГОДНІ!