Макробиотическая дієта

Макробиотическая дієта
Ключові принципи макробиотической дієти сформувалися під впливом китайської філософії. Її суть криється у вживанні лише тих продуктів, які виростають в місці, де живе людина, і обов'язково відповідно до їх сезоном дозрівання. Цієї дієти вже тривалий час дотримується популярна співачка Мадонна. Можливо, саме завдяки їй поп-діва і виглядає значно молодше своїх років.

Більшість дієт - це не просто набір дозволених і заборонених продуктів, це справжня філософія, яка заснована на пізнанні світу. Яскравим прикладом є макробиотическая дієта, яку ще називають «дієта Мадонни».

Макробиотика - це вчення про спосіб життя і харчуванні, в його основі лежать принципи філософії Сходу, зокрема, вчення про рівновагу ян і інь, згідно з яким причиною більшості недуг є переважання ян або інь-енергії. Це залежить від ряду обставин - способу життя, кліматичних умов проживання, характеру праці. Отже, лікувати хвороби інь необхідно ян-їжею, і навпаки.

Згідно макробиотике, продукти інь мають кислотну реакцію, а продукти ян - лужну. Ця дієта передбачає відмову від продуктів, які володіють яскраво вираженою енергією, оскільки вони здатні викликати в організмі енергетичний дисбаланс. До них відносяться цукор, молоко, м'ясо, сир, ягоди і фрукти. Прихильники жорсткої макробиотической дієти повністю відмовляються від цих продуктів. «Ослаблений» варіант цього способу харчування допускає вживання очищеного цукру і м'яса домашньої курки.

До «хорошим» продуктів відносяться овочі, особливо капуста і коренеплоди, а також цільне зерно, соєвий сир, морські водорості, риба, зелень, бобові, нерафінована олія і горіхи. В раціоні завжди повинні переважати ян-продукти, оскільки вони малокалорійні. До таких продуктів відносяться злаки, риба, ріпчаста цибуля, морква і капуста. Буряк, картопля, рослинна олія, солодкий перець, фрукти, горіхи, мед - це їжа з енергією інь.

Але одним лише переліком заборонених і допустимих продуктів ця дієта не обмежується. У ній вкрай важливі принципи прийому і вибору їжі. І найголовніший принцип полягає у тому, що всі продукти повинні бути обов'язково натуральними і вирощеними в регіоні проживання. Ніяких консервантів, смакових підсилювачів, барвників та інших «радощів» хімічної індустрії в вживаних продуктах бути не повинно. Використання напівфабрикатів ця дієта також не допускає. Всі страви слід готувати лише на один день. Крім цього, їжу необхідно вживати відповідно до сезонами року: навесні віддавати перевагу пророслим зернам і злакам, влітку - овочам, восени - коренеплодам, взимку - бобовим і крупам.

Згідно дієті, пити багато рідини теж не варто, при цьому під забороною опинилися соки та інші солодкі напої, чай, кава. Для втамування спраги потрібно пити тільки маленькими ковтками. Щоб почуття ситості виникло швидше, їжу слід ретельно пережовувати: кожен шматок не менше 60 разів.


Зразкове денне меню цієї дієти може виглядати наступним чином:
сніданок: вівсяна каша на соєвому молоці або воді-
обід: трохи обсмажена риба з рисом і цибулею-пореем-
вечеря: овочі та сир тофу з пшеницею.

Макробиотическая дієта приведе до успіху лише в тому випадку, якщо вона буде не тимчасовим заходом, а постійним способом життя. Подібної системою живлення захопилися багато зірок, серед яких Мадонна і Гвінет Пелтроу.

Слід знати, що ця дієта має і свої мінуси. Велика кількість клітковини лише почасти корисно - її надлишок може призвести до порушення балансу мінералів. Дієта не може забезпечити організм усім необхідним - магнієм, білком, кальцієм. Ця система харчування дуже одноманітна, а також вимагає колосальної сили волі.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!