Харчування по системі Кіма Протасова

Харчування по системі Кіма Протасова
Першим опублікуванням дієти Кіма Протасова можна вважати замітку під назвою «Не робіть з їжі культ. Худа корова ще не газель», яка з'явилася в 1999 році. З цього часу починає свою роботу система Протасова. Вона передбачає не тільки зниження ваги, але і очищення організму, а також нормалізацію роботи підшлункової залози.
Триває дієта Протасова 5 тижнів. І стільки ж займає вихід з неї, так як без цього весь скинутий вага може повернутися. Дана система харчування не обмежує ні кількість споживаної їжі, ні час її споживання. Тим самим вона не створює ніякого психологічного дискомфорту. Обмеження стосуються лише набору продуктів. Слід відмовитися від вживання їжі з високим глікемічним індексом.

Раціон перших двох тижнів складають тільки овочі, молочні продукти, сир. Доповнити його дозволяється вареним яйцем і трьома зеленими яблуками в день. Овочі не повинні містити крохмалю. Це можуть бути різні види капусти, салат, огірки, баклажани, цибулю, різноманітні трави. Крохмаль містять картопля, гарбуз, цвітна капуста, патисони, зелений горошок, кукурудза. Деякі види йогурту теж можуть містити крохмаль. Але його можна замінити звичними для всіх кефіром і сиром, жирність яких не повинна перевищувати 5%. Овочі повинні стати основою раціону. Їх загальна вага повинен бути як мінімум на 20% більше ваги кисломолочних продуктів. До того ж добова калорійність не повинна бути нижче 1000-1200 калорій.

Слід запам'ятати, що вживання яблук дуже бажано. Вони є чудовим джерелом вуглеводів і пектинів. Але при досить великому глікемічному індексі їх слід вживати разом з основною їжею, щоб не викликати різкий стрибок інсуліну в крові.

На третьому тижні в раціон додається 300 г м'яса. Дозволяється вживання яловичини, птиці або риби. Ця кількість повинна замінити таку ж кількість молочних продуктів. Раціон четвертої та п'ятої тижня повторюють раціон третьої. Але в цей період споживання рідини повинно бути не менше двох літрів. Саме на четвертій і п'ятій тижня відбувається основна втрата ваги.




При дотриманні правильного виходу з дієти вага буде продовжувати зменшуватися. Для цього протягом п'яти наступних тижнів слід дотримувати деякі правила. Жирність молочних продуктів не повинна перевищувати 1%. У день дозволяється вживання не більше 15 г рослинної олії, а загальна кількість жирів має становити 30-35 р. Дозволяється вживати практично всі фрукти крім манго, винограду, бананів і сухофруктів. День краще починати з вівсяної каші або сиру. М'ясо бажано вживати тільки пісне.

Однак дієта Протасова не бажана для людей із захворюваннями ШЛУНКОВО-кишкового тракту (гастрит, виразка), так як при великій кількості клітковини відсутність крохмалю може викликати загострення.

Також слід пам'ятати, що дана дієта не може стати системою харчування на все життя. Однак її можна розглядати як періодичну можливість трохи скинути вагу і налагодити обмін речовин. А, можливо, і збалансувати свій раціон відповідно з принципами здорового харчування.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!