Леді Ді: казка без хеппі-енду


Леді Ді: казка без хеппі-енду
Діана Френсіс Спенсер народилася 1 липня 1961 року. Її знатне походження, хороша освіта, манери і добре серце дозволили їй втілити в життя мрію багатьох дівчат - Діана зустріла свого принца, вийшла за нього заміж, народила йому прекрасних синів... Але цій казці судилося існувати недовго.

Мати і батько Діани віконт і віконтеса Олторпские, незважаючи на своє привілейоване походження та «вроджене благородство», як їх характеризують біографи, не змогли зберегти свою сім'ю. І перші спогади принцеси Діани були далеко не казковими. Мати не могла жити з батьком і їм довелося розлучитися, незабаром після цього вона поїхала в Лондон, де у неї почався роман з американцем Пітером Шандкидом. Діти залишилися під опікою батька Діани.

Він досить серйозно дбав про них, ретельно підбирав дівчаткам школу. Діана і її сестри Сара і Джейн вчилися в школі Силфилд (Кінг-Лінз). У початковій школі з-за стресу на тлі розлучення батьків Діана була дуже нервовою. У неї часто змінювалися настрої, вона шалила, за що вчителі придумували їй покарання начебто догляду за шкільною клумбою.

Відмінною успішністю Діана теж не відрізнялася, багато в чому через свою сором'язливість. Вона не могла вимовити ні слова перед вчителями, але чудово знала історію й літературу. Любила допомагати молодшим школярам з домашньою роботою, а також просто гуляти з ними в шкільному дворі.

З плином часу душевні переживання трохи вляглися і Діана набувала дедалі більший внутрішній спокій і гармонію. Позначилося це і в зовнішньому вигляді. Її старший брат помічав, що Діана гарнішає. І всім говорив, що з бридкого каченяти сестра перетворюється на прекрасного, сповненого гідності білого лебедя.

Діана дійсно ставала витонченіше, жіночніша. Її шкільні подруги згадували, що вона володіла особливою аурою елегантності. Як ніби вона відразу знала, яка доля їй уготована, і вела себе відповідно. Все це проявлялося в її захоплення танцями. Танці вона обожнювала, знаходила можливість виразити себе. Діана серйозно подумувала про те, щоб стати балериною, але зріст 178 сантиметрів не дозволив здійснитися її мріям.

Після закінчення школи Діана провела два роки в Швейцарії, де навчалася кулінарії, шиття, домашній роботі та французької мови. Але ця навчання була швидше бажанням її батька, ніж самої Діани. Їй не терпілося почати самостійне життя. Коли їй виповнилося вісімнадцять, батько подарував Діані квартиру в Лондоні. Діана відразу ж почала працювати. Причому, вона не гребувала самих звичайних професій - вихователька в дитячому саду, приходить няня, прибиральниця квартир і т.д.

Перша зустріч принца Чарльза і Діани сталася, коли їй було 16 років. Спочатку принц виявляв інтерес до старшої сестри Діани - Сарі. На Діану ж він дивився тільки як на милу дівчину, нічого особливого в ній не помічаючи. Вдруге вони зустрілися на королівське полювання в родовому маєтку Діани, куди був запрошений і Чарльз. Саме в цей день Чарльз вперше помітив, наскільки Діана чарівна, як вона добре вміє триматися і як з нею цікаво. Але за цим ніяких особливих змін у житті принца і Діани не було.

Зблизилися ж вони, коли Чарльз переживав смерть свого дядька лорда Маунтбаттена, який був для нього одним з найбільш близьких людей. Діана, завдяки своїй чуйності і доброму серцю, дуже сильно підтримувала Чарльза в ті непрості для нього дні. А Чарльз вперше почав надавати знаки уваги Діані, в тому числі при товаристві.

Дізнавшись про взаємної симпатії між ними, вся королівська сім'я той час почала говорити принцу про шлюб з Діаною. В тому числі і потім, щоб відвернути Чарльза від своєї колишньої пасії, Камілли Паркер-Боулз, дружину офіцера Ендрю Паркера-Боулза. А Діана дійсно була ідеальною партією для Чарльза. З родовитої сім'ї, добре вихована, здорова, молода. Чарльз зробив їй пропозицію 6 лютого 1981 року. Діана не очікувала кількості уваги, яке обрушилося на неї, в тому числі і уваги преси. Але гідно витримала всі випробування, в тому числі і знайомство з королівською родиною.

Їх весілля було однією з найбільш пишних і багатих весіль у світі. На Діані було приголомшливої краси сукню з восьмиметровим білим шлейфом. Вона була красива і розумна, він - багатий і знатний. Вони обидва були ідеальні і, здавалося, створені один для одного. Але відносини молодої сім'ї не задався з самого початку. Чарльз, незважаючи на положення одруженого людини і народження синів, продовжував зустрічатися з Камілою Паркер-Боулз.

Діана знала про зради чоловіка і страшно ревнувала, злилася. Що ще їй потрібно було зробити, щоб сподобатися йому та його родині? Здається, вона робила досить. Крім того, Діані, з її прямий і правдивої натурою, було складно приймати церемонність і лицемірство королівського укладу життя. Вона часто бувала сумна, незадоволена собою, ніж моторошно дратувала Чарльза.

В результаті Діана стала мстити Чарльзу і в її житті з'явилися інші чоловіки, один за іншим. Подружжя відверто не терпіли один одного, що стало очевидним для всіх. Тільки діти утримували їх від розставання. Але в 1992 році вони більше не жили разом. Всі розуміли, що розлучення неминучий. За законами Великобританії, пара, яка більше п'яти років не живе разом, вважається розлученою. А розведений принц втрачає право на успадкування престолу. Чарльз знав про це, але особисте щастя ставив вище.


В одному з ток-шоу Діана зізналася, що в їхньому шлюбі завжди присутня Камілла Паркер-Боулз, а для Діани три людини - занадто багато. Після цього Чарльз подав на розлучення. Після розлучення Діана зберегла за собою всі королівські регалії, право виховувати дітей і 23 мільйони доларів. Чарльз ж уславився людиною, який обманював свою чесну жінку, тим самим зруйнувавши сім'ю.

Після розлучення Діана активно займалася благодійністю, подорожуючи по світу, допомагаючи дітям хворим на лейкемію, рак, Снід та іншими страшними захворюваннями. Вона також боролася за скасування деяких жорстоких видів зброї. Діана робила для людей дуже багато і якби неї трагічна загибель у 1997 році, зробила б ще більше.

Казка про Попелюшку, яка стала принцесою, а потім королевою, знайшла втілення в життя принцеси Діани тільки частково. Вона дійсно любила свого принца, була готова зробити цей світ краще, тому що володіла добрим серцем і зробила, але лише в тій мірі, в якій їй дозволила її Доля.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!