Осінній імунітет: як підготувати організм до зими


Осінній імунітет: як підготувати організм до зими
Початок осені дуже вдалий час, для того щоб задуматися про підвищення імунітету. Попереду холоду, епідемії грипу, нестача вітамінів і сонячного світла. Тому від того, як ви налаштуєте організм, залежить і те, як ви проведете зиму.

Все літо ви мали можливість отримувати вітаміни разом зі свіжими фруктами і овочами. Але, на жаль, вітаміни не накопичуються у вашому тілі, як в коморі. І для того щоб не відчувати їх нестачу необхідно постійно вводити в раціон продукти з великим їх вмістом. Перш за все, це стосується вітаміну C. Багато в чому саме від його наявності залежить здатність тіла боротися з простудними захворюваннями. Не менш важливі в цій якості і вітаміни групи B. Вживайте більше ківі, солодкий перець, цитрусові, рибу і молочні продукти.

Дефіцит заліза призводить до зниження рівня гемоглобіну, що веде до втоми, запаморочення і слабкості. Вживайте більше яєць, м'яса, морепродуктів і яблук. Причому яблука з'їдайте разом з шкіркою. В ній якраз і міститься найбільша кількість заліза.

Можете використовувати аптечну спиртову настойку ехінацеї. Щодня три рази протягом дня випивайте по 50 мл. Вона істотно піднімає захисні сили організму.

Давно відомо, що кращим способом захистити організм від грипу є вакцинація. Не відмовляйтеся від неї, якщо дорожите своїм здоров'ям.

Для того щоб зміцнити організм,  підвищити опірність, постарайтеся дотримуватися режиму дня. Приміром, для повноцінного відпочинку необхідно 7-8 годин здорового сну. Харчуйтеся через рівні проміжки часу. Організм має власний ритм і, порушуючи постійно режим, ви вносите плутанину в його роботу.

Загартовуйтеся за допомогою фізичних вправ і водних процедур. Починайте ранок з невеликою зарядки і контрастного душу. Гуляйте вечорами перед сном. Не нехтуйте особистою гігієною. Повертаючись, додому обов'язково мийте руки. Особливо, якщо протягом дня ви перебували в людних мостах. Багато бактерії, що активізуються в осінній час, передаються саме під час торкання поручнів, дверних ручок, купюр і монет.


Промивайте щодня носові ходи. Найкраще для цього використовувати розчин морської солі. Процедура допоможе боротися з мікробами, що попадає на слизові носа.

І постарайтеся останні теплі дні провести, якомога ближче до природи, в компанії друзів, що б зарядити себе хорошим настроєм.

.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!