В десятку: десять речовин, які необхідні організму щодня


В десятку: десять речовин, які необхідні організму щодня
Для того, щоб організм функціонував на повну силу і відбувалося його збагачення мікроелементами і вітамінами, харчування має бути збалансованим. Але крім того, існує 10 корисних речовин, які необхідні організму щодня.
Десятку життєво важливих речовин відкриває вітамін Е. Він сприяє зміцненню судинної стінки і допомагає запобігати інфаркти та інсульти. Крім того, цей вітамін уповільнює процеси старіння клітин організму. Він у великій кількості міститься у всіх видах рослинних жирів і в злаках.

Вітамін С міститься в цитрусових, брокколі, солодкому перці і ягодах. А ось рекордсмен за вмістом цього вітаміну є фрукт ківі. Завдяки вітаміну С регулюються окисні процеси в організмі, а також обмінні процеси. Він має протизапальну дію, підвищує стійкість організму до інфекцій.

Вітамін РР контролює рівень холестреніа, він також необхідний для перетворення жиру і глюкози в енергію. Цей вітамін у великій кількості міститься в бобових, горосі і цільнозернових культурах.

Наступне речовина - фолієва кислота. Всі майбутні мами знають, що вона необхідна для повноцінного розвитку малюка. Крім того, вона допомагає засвоюватися вітаміну С і РР. Цільнозернові, темно-зелені овочі та цитрусові містять фолієву кислоту.

Вітаміни групи В підтримують в нормі стан нервової системи, покращують пам'ять і борються з депресією. Їх багато в рибі, м'ясі, моркви, твердих сортах сиру, брокколі, злаках, листових зелених овочах і бобових.

Дуже важливий для організму кальцій. Він допомагає зміцнювати кістки, зуби, служить для профілактики остеопорозу. Засвоюється він краще всього в присутності вітамін D. Кальцій присутній в молоці, сирі, сирі і йогурті.

Вітамін D необхідний для профілактики рахіту, допомагає засвоюватися кальцію. Онесті в жирних сортах риби, яєчному жовтку і печінці тріски.

У гарбузі, моркві і солодкому перці міститься важливий елемент бета-каротин, в організмі він перетворюється на вітамін А, корисний для очей. імунної системи та шкіри. Тому вкрай важливо вживати ці продукти в їжу щодня.


Калій корисний тим, що підтримує у хорошому стані серцевий м'яз. Для поповнення запасів калію необхідно їсти родзинки, банани, зелень, молоко, апельсини.

І нарешті, залізо. Цей елемент служить для запобігання анемії. Багаті залізом продукти - м'ясо, печінку, зелені листові овочі і морепродукти.

Включаючи в щоденний раціон ці продукти, можна вберегти себе від розвитку небезпечних недуг і підтримати організм у відмінній формі.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!