Які вітаміни взимку необхідні організму?


Які вітаміни взимку необхідні організму?

Conteudo

Як би не хотілося запастися вітамінами про запас, налягаючи влітку на фрукти та овочі, зробити такий резерв неможливо, так як вітаміни не володіють властивостями накопичуватися. Взимку джерела їх надходження стають мізерними, а людський організм продовжує мати потребу в них щодня, причому в деяких навіть в збільшених дозах. Щоб зберегти красу шкіри і волосся, не піддатися апатії і встояти перед хвилею вірусних захворювань, варто задуматися про те, які вітаміни приймати взимку.

Чим загрожує брак вітамінів


Нормальний обмін речовин можливий тільки в тому випадку, якщо організм отримує всі необхідні йому речовини. Зрозуміти, що спостерігається їх нестача, не важко. В першу чергу це позначається на самопочутті: підвищена сонливість, дратівливість і млявість викликаються в тому числі і авітамінозом. Також страждає і зовнішність. Колір обличчя стає блідим, можуть з'явитися почервоніння шкіри. Авітоміноз також провокує і інші проблеми: волосся виглядають тьмяними, ламаються нігті, лущиться шкіра, але це ще не найстрашніше. Найбільшої шкоди від нестачі вітамінів полягає в ослабленні імунітету, через що організм стає більш сприйнятливим до будь-яких вірусів.

Для того щоб скоротити ризик захворювань взимку, вітаміни необхідно приймати ще до початку піку захворюваності, тоді організм зможе відображати атаки вірусів.

Вітаміни з тарілки

Організувати таке харчування, при якому на столі будуть присутні всі необхідні вітаміни, досить важко. По-перше, кожен з них міститься в конкретному виді продуктів і скласти настільки різнобічне меню, яке також буде і збалансованим, нелегко. Крім того, чим довше лежать фрукти і овочі, а в них міститься основна маса необхідних організму вітамінів, тим менше їх зберігається, додатково руйнуючись ще й при термічній обробці. Так що сказати, скільки конкретно саме вітаміну С міститься в апельсині, зірваному в Африці в зеленому вигляді кілька тижнів тому, може тільки фахівець після проведеного аналізу.

Більша кількість корисних речовин в цей період можна отримати не зі свіжих, а із заморожених овочів.

Рятівники з аптечної коробочки

Назвати кращі вітаміни неможливо, настільки велике їх кількість в аптеках. Але це не означає, що вітаміни можна приймати без консультації з лікарем, який може пояснити, які вітаміни потрібно приймати для очей, а які для зміцнення імунітету. Найкраще підбирати комплекс з урахуванням стану здоров'я та індивідуальних потреб. При цьому п'ють вітаміни взимку курсами, а не постійно, так як надлишок може бути не менш шкідливим, ніж недолік.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!