Акліматизація: як не зіпсувати відпочинок


Акліматизація: як не зіпсувати відпочинок
Нерозпещені занадто спекотним літом, громадяни Росії під час відпусток прагнуть на закордонні курорти. Але от біда, не завжди відпочинок проходить так плідно, як хотілося б. Причина може критися в акліматизації.
Зазвичай акліматизація на новому місці триває близько двох тижнів. Її піки припадають на 3, 7 і 10 добу. Але у кожної людини своя реакція на незвичні умови. Хтось відновлюється швидко і вже через пару днів почувається бадьорим, а хтось до кінця відпочинку відчуває дискомфорт. Для того щоб скоротити період акліматизації, приблизно за один тиждень до від'їзду потрібно частіше гуляти і знижувати навантаження. Ще раніше, за пару тижнів почніть пити вітамінний комплекс. Продовжуйте приймати їх і під час відпочинку, і після повернення додому, ще тиждень.

Першим випробуванням є політ. Іноді в літаку через включеного кондиціонера бувають протяги. Тому, навіть якщо ви вирішили відпочити на Екваторі, не забудьте взяти теплі речі, інакше вам забезпечена застуда. Можете перед вильотом змастити носові ходи оксоліновою маззю.

Приїхавши до місця відпочинку, не захоплюйтеся відвідуванням пляжу в перші дні. Не варто проводити багато часу під розпеченими променями. Звикайте до сонця поступово. Також, поступово, переходите і до нового режиму. Якщо ви відразу почнете жити по незвичного часу, організм отримає сильний стрес.

Намагайтеся уникати екзотичних страв. Не зловживайте жирною їжею. Пару перших днів краще вживати тільки овочі і фрукти і пити чисту воду.


Якщо на відпочинок вирушили разом з дітьми, то врахуйте, що для них проблема акліматизації є більш актуальною ніж для вас. Тому, відразу по приїзді не дозволяйте дитині купатися і після повернення Не пускайте гуляти 2 - 3 дні. Якщо у вашої дитини раптом піднялася температура або почала крутитися голова, але при цьому він зберігає активність, то, швидше за все, це наслідок акліматизації. Але якщо до них додаються блювота і пронос, негайно звертайтеся до медиків. Незнайомі екзотичні продукти цілком можуть викликати отруєння.

Слідкуйте за тим, щоб ваш малюк не знаходився довгий час під прямими сонячними променями. І не дозволяйте спочатку перебувати у воді більше 5 - 10 хвилин. Поступово збільшуйте цей час.

І останнє: якщо ви хочете до кінця відпустки зберегти бадьорість, влаштовуйте днем


Увага, тільки СЬОГОДНІ!