Як робити бічне сальто


Як робити бічне сальто
Бічне сальто має кілька варіантів. Стандартне сальто - переворот через голову вбік в угрупованні. Арабське сальто - то ж сальто, але з невеликим угрупуванням. Техніка виконання має два різновиди. У першій різновиди бічне сальто виходить з сальто вперед з додаванням повороту на 90 градусів і обертання в бічній площині. Інша різновид виконується після рондада або фляка як заднє сальто з додаванням повороту на 90 градусів і наступним обертанням в бічній площині.
Щоб навчитися робити бічне сальто запишіться в акробатичну секцію. Під керівництвом досвідченого і компетентного тренера успіх забезпечений. До того ж там ви не зламаєте собі шию. Якщо з якихось причин акробатична секція неможлива, вивчіть сальто самостійно на матах. А на вулиці відпрацюйте, як тільки елементи почнуть виходити.

Бічне сальто починайте поштовхом однієї ноги і махом іншої або ж поштовхом обох ніг. Для цього разбегитесь і в кінці розбігу зробіть підскік. Одночасно з підскоком однойменну напрямку обертання руку відведіть назад, а іншу витягніть вперед. Як тільки оттолкнетесь, почніть передню відводити руку вниз і назад, а задню руку вперед.

Намагайтеся вилетіти як можна вище. Це дозволить приземлитися на зігнуті ноги. Перед початком розучування сальто визначте для себе: в яку сторону його найбільш зручно робити. Зазвичай бічне роблять сальто в ту ж сторону, в яку звикли робити колесо.

Почніть сальто обличчям і грудьми вперед по ходу руху. Поворот направо виконайте рухом правої ногою і рукою назад-вгору, а лівим плечем - вниз. Стежте, щоб поворот був здійснений тільки після закінчення маху ногою. Поворот наліво виконуйте аналогічно в дзеркальному виконанні.

Перед відштовхуванням ліву ногу ставте на підлогу п'ятою і перекочуйтеся на носок. Сильний підйом буде зробити важче, але він буде тривалішим, мах правою ногою - повніше, крок перед відштовхуванням - ширше. Широкий крок необхідний для більш раннього мах правою ногою.

Мах правою ногою закінчите невеликим згинанням її в коліні, що допоможе посилити момент імпульсу, який почався з допомогою цього маха. При цьому ви зможете раніше згрупуватися і зробити цей самий мах ще більш швидким. Але не згинайте ногу передчасно - це помилка.

Згрупувавшись раніше, ви зможете швидше перевернутися. Але не прагніть зробити це занадто рано. Після відриву від підлоги закінчите угруповання маховими рухами лівої руки. Праву руку залиште на місці і коли нога наблизитися до неї, захопіть рукою ногу. В угрупованні праву ноги тягніть в напрямку обертання і намагайтеся поставити на підлогу раніше. Лівим плечем тягніться до лівої ноги. Але не беріть занадто щільну угруповання.


Завершуючи сальто, послідовно випрямляйте ноги. Спочатку махову ногу, а по мірі просування вперед - поштовхову. Щоб краще орієнтуватися в просторі під час виконання сальто намагайтеся спочатку як можна довше дивитися вперед, а потім переведіть погляд на підлогу. До речі, занадто ранній поворот голови може бути причиною невдачі у виконанні сальто.

Як підвідних вправ для бічного сальто рекомендуються: бічні перекати в вузькою та широкою угруповання, колесо з місця, колесо з наскоку, колесо з розбігу кілька разів поспіль, колесо стрибком у поєднанні з перевертами вперед, колесо з висоти, колесо стрибком з опорою про піднесення підлоги.

Сконцентруйте особливу увагу на приземленні. Помилки при ньому можуть обернутися травмами колін. Щоб відпрацювати приземлення ляжте спиною на краю височини, згрупуйтеся як при виконанні сальто і скотіться з обриву. При цьому мати використовувати обов'язково!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!