Шейпінг vs аеробіка: в чому різниця?


Шейпінг vs аеробіка: в чому різниця?
Аеробіка і шейпінг - це два напрямки фітнесу, які у взаємозв'язку забезпечують організму правильний розподіл фізичного навантаження та досягнення максимального результату. Використання одного стилю тренувань не дасть загального ефекту оздоровлення організму.
Аеробіка спочатку увійшла в ужиток як ритмічна гімнастика. Вона включає в себе комплекс вправ, в яких дихальні рухи поєднуються з рухами тіла. Тому під час тренувань важливо забезпечити вільний доступ повітря. Інтенсивне збагачення організму киснем забезпечує високий ефект аеробних вправ. Перш ніж розпочати заняття, необхідно навчитися правильно дихати, тому , саме на координацію дихання і полегшення його спрямовані різноманітні рухи.

Аеробні заняття відрізняються невибагливим спортивним інвентарем. Більшість вправ може бути виконано просто під музику і включає в себе різні танцювальні елементи: шасі, мамба, джек і ін. Для посилення аеробного ефекту використовуються степ платформи або обважнювачі, що фіксуються на ногих або руках.

Під час занять аеробікою необхідно стежити за частотою серцевих скорочень, що є показником ефективності заняття. Налаштування організму на відповідну частоту допомагає музика. У кожному з видів аеробіки використовується різна музика по частоті і стилю. Для степ-аеробіки ударность становить 130-138 ударів в хвилину, для бокс-аеробіки - 135-145 і вище.


Шейпінг - це методика цілеспрямованого зміни фігури. На відміну від аеробіки показником ефективності заняття є зміна зовнішньої форми. Тому шейпінг привабливий не тільки для жінок, але і для чоловіків. З допомогою різних тренувальних вправ можна збільшити або зменшити розміри тіла.

Для шейпінгу потрібен додатковий спортивний інвентар: гантелі різної ваги, гімнастичні м'ячі, бодібари, гирі, степ платформи, килимки, еспандери. Незважаючи на зовнішню простоту, перед початком вправ необхідно проконсультуватися у інструктора про правила їх використання, щоб не отримати мікротравми.

Загальним для шейпінгу та аеробіки є те, що вони підходять для будь-якого віку і будь-якого рівня підготовки. Ними можна займатися як в групі з тренером, так і індивідуально або навіть вдома.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!