Правила економного шопінгу


Правила економного шопінгу
Шопінг, а простіше кажучи, походи за покупками - це одне з улюблених занять жіночої статі. Але іноді ці походи приносять тільки засмучення, а не користь. Грошей витрачається набагато більше запланованого і, найчастіше, на купівлю непотрібних речей. Як же заощадити на покупках?
Список покупок - правило номер один. Заздалегідь складіть перелік того, що вам необхідно купити продукти, одяг, побутова хімія, косметика. І прикиньте їх вартість. Візьміть з собою в магазин грошей тільки трохи більше отриманої суми. Тепер ви при всьому бажанні не зможете купити нічого зайвого.

Давно помічено, що натовп покупців у магазині діє збудливо. Люди, що снують навколо, роблять покупки, підсвідомо змушують теж щось купувати. Людина думає: «Я не гірше, не бідніше і взагалі, раз він купив, я теж хочу». Відправляйтеся за покупками в будні дні, а якщо у вихідні, то тоді раніше, до напливу основної маси покупців.

Розпродаж - чарівне слово. Дуже часто цим «заманком» торгові центри ловлять довірливих покупців. Тут потрібно враховувати два моменти: з одного боку, часто продавці під цим словом мають на увазі лише те, що вони скидають з ціни ті додаткові «надбавки», які вони зробили раніше. З іншого боку, багато солідні компанії продають зі значною знижкою, яка доходить до 50-70%, речі з минулорічних колекцій. Щоб придбати дорогу річ і недорого, потрібно орієнтуватися в цінах на подібний товар. Тоді ви справді зробите покупку зі значною знижкою та заощадите свої кошти.

Ще одне чарівне слово сучасного маркетингу - дисконтні картки. Їх практично нав'язують покупцеві майже в кожному великому торговому центрі. Це вигідно, це зручно - ось основні аргументи продавців, що пропонують вам дисконтні картки. Але при цьому для отримання карти потрібно придбати товар на значну суму.

Ще одне правило хорошого шопінгу - потрібно порівнювати ціни. У самому справі, якщо ви зібралися купувати щось значне, не полінуйтеся, пройдіться по кільком торгівельним центрам, оцініть співвідношення «товар-якість». І тільки потім, зваживши все, робіть покупку.


Ціни «нижче плінтуса» повинні зупинити вас, як раз фактом своєї дешевизни. Пам'ятайте, ніхто вам задарма не віддасть хорошу річ. А тому, бачачи товар в рази дешевше своєї звичайної вартості, ви повинні розуміти, що це, швидше за все, одноразова або зіпсована річ. І краще утриматися від її покупки, навіть якщо дуже хочеться.

Намагайтеся зберігати чеки на серйозні (втім, і не дуже) покупки досить тривалий термін. Це допоможе вам повернути товар у разі виявлення браку і отримати назад свої гроші.

І останнє - складання щомісячного сімейного бюджету - не примха і не примха. Це спосіб життя, який допоможе вам реально оцінити свої доходи, обов'язкові витрати і точно знати, яку грошову суму ви можете витратити без шкоди для своєї сім'ї.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!