Біль при сексі: причини та рішення


Біль при сексі: причини та рішення
Секс - важлива складова любовних відносин, він приносить радість і задоволення. Але трапляється, що секс стає неприємним і болючим для жінки. Не потрібно терпіти біль, боячись засмутити коханого - адже в більшості випадків можна усунути причини її появи.

Болі під час сексу - досить поширене явище і у молодих дівчат, і у зрілих жінок. Причин появи болів і дискомфорту при статевому акті дуже багато. У одних болі загадковим чином проходять самі по собі. У інших з'являються в певні дні циклу. Важливо прислухатися до свого тіла і не пропустити початок серйозного захворювання. Які основні причини виникнення болів?

Недолік змащення

Можливо, ваш партнер не приділив достатньо уваги вам під час прелюдії, або ви напружені, соромитеся і відчуваєте себе ніяково. Більшість жінок хоч раз у житті стикаються з нестачею природної секреції бартолінових залоз, яка відбувається при збудженні. Біль виникає при сухому терті, і якщо ви терпите, то ризикуєте пошкодити ніжну слизову оболонку піхви. Натякніть партнеру, що вам потрібні більш тривалі ласки або використовуйте гелі-лубриканти на водній основі.

Вагінальні інфекції

Практично будь-яка вагінальна інфекція викликає дискомфорт і свербіж. Якщо ви відчуваєте печіння і в піхву або в області статевих губ, якщо у вас з'явилися незвичайні виділення, обов'язково зверніться за допомогою до лікаря. Причиною болю при сексі можуть стати і хламідії, і генітальний герпес. Цими ж інфекціями ви можете заразити свого партнера.

Вульвовагинит

Роздратування, сухість піхви, алергічні реакції можуть з'явитися в результаті використання ароматних гелів для душу, синтетичного білизни, піни для ванни. А також від надмірної гігієни перед сексом, наприклад, після спринцювання. Не треба намагатися вимити себе зсередини! Користуйтеся м'яким милом або гелем для інтимної гігієни. Носіть білизну переважно з натуральних тканин. Багато чоловіків вважають за краще ніжне бавовняну білизну зухвалим «тюлевим» трусам.

Кіста яєчника

Якщо під час глибокого проникнення ви відчуваєте раптову гострий біль внизу живота, праворуч або ліворуч, то, можливо, у вас кіста - хворобливе розростання яєчника. У 80% зрілих жінок кіста яєчника з'являється перед менопаузою. Ознакою кісти може бути біль під час місячних. Кісти іноді проходять самі по собі, але вимагають спостереження у гінеколога під контролем УЗД. Якщо кіста підтвердилася, вибирайте пози, в яких ви можете регулювати глибину проникнення.

Біль після пологів

Молоді мами часто відчувають біль і дискомфорт при сексі, хоча розриви і розрізи давно зажили. Справа в тому, що еластична тканина при загоєнні замінюється менш еластичною - рубцевої. Для відновлення тканин знадобиться близько 3-6 місяців. Можна допомогти розсмоктуванню рубців, масажуючи промежину із застосуванням масла зародків пшениці.


Ендометріоз

Тупий біль внизу живота неясною локалізації при сексі, хронічні болі під час менструації можуть бути ознакою ендометріозу. При ендометріозі тканина матки (ендометрій) мігрує, розростаючись на маткових трубах, очеревині, в яєчнику, кишечнику. Це серйозне захворювання, яке може привести до безпліддя, але успішно лікується за допомогою гормональних препаратів у гінеколога.

Пам'ятайте, що секс - задоволення для двох, тому ніколи не терпите біль і неприємні явища, намагаючись показати партнеру свою сексуальність. Будьте відверті з ним, і він підтримає вас!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!