Офісний дрес-код. Тонкощі і правила


Офісний дрес-код. Тонкощі і правила
Не так давно в багатьох банках, офісах і різних компаніях було введено таке поняття, як дрес-код. Когось це дратує, когось злить, комусь навпаки - приємно радує око, а комусь здається, що він знеособлює. Що ж - так чи інакше, але це - розумна необхідність.
На сьогоднішній день кожна поважаюча себе фірма обумовлює форму одягу в контракті при прийнятті на роботу. Це - один з елементів корпоративної культури, її основа, етикет, який диктує не просто охайність в одязі, а й деталі, які ви зобов'язані враховувати, збираючись вранці на роботу. Звичайно ж, у кожної фірми можуть існувати свої тонкощі дрес-коду, однак є все ж ряд стандартних правил, які застосовні до офісного одягу незалежно від найменування банку або ступеня важливості компанії.

Діловий стиль передбачає в першу чергу повага до клієнта. Ваш одяг не повинен виглядати вульгарно, недбало або помітно, кричуще. Поступаючи на роботу в ту чи іншу фірму, виключіть зі свого робочого гардеробу декольте, міні-спідниці, джинси, прозорі блузи. До речі, як правило, офісний дрес-код передбачає саме костюмний варіант (брючний або спідничний) з блузами або тонкими водолазками неяскравою забарвлення.


Як не дивно, але ще одне з правил, яке найчастіше прописується в контрактах - це те, що співробітниця не має права приходити на роботу два дні поспіль в одному й тому ж блузі. При цьому вони повинні бути порівняно простого покрою (без множинних рюшів, мережив). Колір одягу також відіграє важливу роль: ваш костюм може бути синім, сірим, чорним, коричневим, бежевим, в ньому має поєднуватися не більше трьох кольорів.

Не залежно від того, яке зараз час року, жінки повинні бути в колготках або панчохах. Офісний дрес-код відкидає відкриті босоніжки і туфлі на шпильках. Можлива присутність прикрас, але - не масивних і не явно дорогих. І не забувайте, що, перш за все, ви повинні виглядати охайно: зачіска, непомітний манікюр, неяскравий макіяж, свіжа одяг.

Не лякайтеся - все це лише звучить страшно, і здається, ніби не вистачить ніяких коштів, щоб утримувати свій офісний гардероб. Однак в ідеалі для того, щоб дотримуватися офісного дрес-коду, вам достатньо буде мати пару спідниць, брюки і кілька блуз і водолазок. Більш того, сьогодні провідні дизайнери всього світу підносять суспільству просто шедеври ділового стилю, так що, повірте, навіть у такій, здавалося б, нудною одязі ви можете виглядати елегантно і привабливо.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!