Як знайти спільну мову з колективом


Як знайти спільну мову з колективом
Коли людина змінює роботу, приходячи в новий колектив, йому волею-неволею доводиться знаходити спільну мову зі своїми колегами. А це не завжди легко, особливо, якщо він звик до тих правил, які були на колишньому місці. Часто буває так: новачок дуже старається справити найкраще враження, буквально «зі шкіри геть лізе», але почуває або холодну стриманість, або того гірше - відверту недоброзичливість з боку товаришів по службі. У чому ж справа? Як правильно поводитися, щоб без зусиль знайти спільну мову з новим колективом?
Новачкові слід пам'ятати стару, мудру істину: «У чужий монастир зі своїм статутом не ходять!» Навіть якщо він дуже хороший, досвідчений, висококваліфікований фахівець, йому не варто з перших же днів надто вже «висовуватися», надто активно виступати, пропонуючи своє рішення тієї чи іншої проблеми. На жаль, з імовірністю 99%, колектив розцінить це або як нескромність з боку новенького, або як спробу підмазатися до керівництва. Легко зрозуміти, що і відношення до нього буде відповідне.

На перших порах новому співробітнику варто придивлятися, копити інформацію, спробувати зрозуміти, якими є порядки в цьому колективі, що вважається допустимим, а що - ні. Слід обчислити неформального лідера, а також «добру душу» - людини, яка охоче допоможе новачкові влитися в колектив, розповівши про його правилах. Його допомогу необхідно прийняти з вдячністю, не пошкодувавши добрих слів і щирої посмішки.

Якщо на новому місці роботи є співробітники, які набагато старше за віком, до них слід ставитися з підкресленою повагою. Навіть в тому випадку, якщо їх здібності не самі блискучі. Якщо хтось із співробітників, навпаки, істотно молодше - це не повинно ставати приводом для поблажливого звернення.


Новачкові потрібно сумлінно, в повному обсязі, виконувати свої обов'язки. Якщо щось неясно - слід запитати ради (краще за все, у тій самій «доброї душі»). Не запізнюватися на роботу, не вести по телефону розмови про справи, які не стосуються своїх службових обов'язків (за винятком крайніх випадків). Якщо в колективі вважається допустимим трохи поговорити «за життя» - можна підключитися до розмови, розповісти якусь історію, анекдот, але лише від випадку до випадку.

Найрозумніше - тримати нейтралітет, що не приєднуючись ні до явного лідеру, ні до аутсайдеру. Слід бути ввічливим і делікатним, спілкуючись з усіма без винятку, від керівника до кур'єра. Не нехтувати прийнятим на роботі дрес-кодом, порядком обіду або чаювання, відвідувати корпоративні вечірки.

При дотриманні цих нескладних правил, в переважній більшості випадків, новачок легко знайде спільну мову з колективом.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!