Як зробити кар'єру


Як зробити кар'єру
Питання кар'єрного росту хвилює як щойно випустив з вищих навчальних закладів молодих фахівців, так і тих, що вже встиг набрати практичний досвід. Ваша кар'єра знаходиться у ваших руках, варто лише докласти трохи зусиль.
Домогтися хорошої роботи і її оплати в сучасних умовах цілком реально. І для цього не обов'язково мати безліч зв'язків з керівниками компаній та іншими пануючими персонами. Все залежить тільки від вас, і якщо ви дійсно вирішили просунутися вперед, то все можливо.

Вибирайте роботу, яка буде вам до душі. Поширена помилка полягає в тому, що людина влаштовується на якусь посаду не через свого інтересу до професії, а з причин хорошою оплати, близькості від будинку і подібним. Завжди вибирайте те, до чого вас дійсно тягне. Людина, що цікавиться філологією, навряд чи стане хорошим фахівцем в економіці.

Починайте з низів. Виберіть велику компанію, в якій є реальна можливість просування по кар'єрних сходах, і влаштуйтеся в неї на будь-яку посаду. Ви можете почати з секретаря, його помічника або просто офісного менеджера. Перший час не розраховуйте на високу зарплату, пару років доведеться працювати за невеликі гроші. Але якщо ви покажете себе як грамотний і відповідальний працівник, то підвищення не змусить себе чекати.

Підвищуйте кваліфікацію. Ніколи не зупиняйтеся у своєму професійному зростанні. Отримуйте ще одну вищу освіту, відвідуйте курси, вчіть мови і читайте професійну пресу. Все це дасть вам величезну перевагу перед конкурентами в боротьбі за керівні посади.


Працюйте понаднормово. Для того щоб встигати робити більше, доведеться жертвувати вільним часом. Не лінуйтеся залишатися на роботі на годину-другу для того, щоб вникнути в суть проекту. Приходьте раніше, якщо потрібно підготувати матеріали до наради. Все це відгукнеться в майбутньому похвалою начальства і підвищенням по службі.

Розвивайте комунікабельність. Спілкування з різними людьми дає безліч переваг: це і корисні знайомства, і отримання потрібної інформації. Чим більше комунікацій, тим вище ймовірність отримання пропозицій від конкуруючої фірми з кращими умовами і оплатою.

Прислухайтеся до порад і критики. Не варто бурхливо реагувати на підказки начальства і конструктивну критику вашої роботи. З них можна багато чого почерпнути і в майбутньому не допускати помилок.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!