Адаптація на роботу після декрету


Адаптація на роботу після декрету
Після декретної відпустки жінки в більшості випадків з радістю виходять на роботу. Багато відчувають захоплення від того, що не доведеться замикатися в межах квартири, і життя придбає нові фарби, пов'язані не тільки з доглядом за малюком. Але повернення на роботу може надати вам несподівані сюрпризи.
Якщо за вами збереглося колишнє місце роботи, будьте готові до того, що обстановка буде не така, як до вашого декрету. За час вашої довгої відсутності багато чого могло змінитися. У колективі з'явилися нові співробітники, міг змінитися розпорядок роботи і з'явитися нові правила. Тим більше що ваші фахові знання трохи застаріли, і доведеться оновлювати свої навички і налагоджувати нові контакти.

В останні місяці декретної відпустки провідайте колектив, де ви працювали, розпитайте колег про зміни і постарайтеся заручитися підтримкою людини, який би зміг вам допомогти адаптуватися в роботі.

Велике значення має ваш психологічний настрій. Головна проблема жінок після декрету - невпевненість. Постарайтеся згадати свої професійні якості та особисті чесноти. Повинні пам'ятати, що після появи дитини жінка отримує багато цінних якостей - вміння швидко справлятися з безліччю справ, приймати рішення, організовувати свою роботу.

Вихід на роботу після декрету для будь-якої жінки є стресовою ситуацією. Тому вдома ви повинні мати моральну підтримку. Близькі люди не повинні вас повчати, що робити. Вони повинні вміти вислухати вас і підтримати, дати надію на те, що все у вас вийде.


Робота обов'язково веде до зміни ритму життя. Робочий графік тепер буде основою вашого життя, і під нього ви будете підлаштовувати свої неробочі справи і сімейні турботи. Це не може не позначитися на зміні роботи організму. Йому потрібно буде пристосуватися до нового ритму. Тому намагайтеся в цей час добре харчуватися, не обділяти себе вітамінами і продуктами, що підвищують настрій. Спіть не менше восьми годин, краще - дев'ять годин.

Вихід жінки на роботу відриває її від дитини, який звик спілкуватися з мамою практично весь час. Малюка визначають в дитсадок, часто для нього це стає важким періодом. Емоційні страждання дитини не можуть не позначитися на настрої мами. Це теж додає «цеглинки» в «будинок» жіночого стресу, обумовленого виходом на роботу.

Жінці в цей період важливо усвідомлювати, що роздратування, печаль, занепад сил, надмірна втома - це не її вина, а адекватна реакція на стресову ситуацію. Треба час, щоб все увійшло в своє русло. Розуміння цього факту вже здатне полегшити стрес.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!