Як освоїтися в новому колективі


Як освоїтися в новому колективі
Ви змінили роботу, нове місце здається просто чудовим, все в ньому влаштовує. Занепокоєння викликає тільки один факт: як вас приймуть в колективі? Абсолютно незнайомі люди, через деякий час вони стануть вашими вірними помічниками в роботі і хорошими приятелями, адже ви знаєте, як потрібно себе вести, щоб завоювати прихильність нового колективу.
Перший робочий день - це дуже важливий час на новій роботі. Не тільки ви знайомитеся з колегами, але і вони побачать вас вперше. Дуже багато залежить від першого враження. Навіть якщо щось піде не так, то під впливом подальших подій це забудеться, але набагато простіше відразу діяти правильно. Якщо у людей, які працювали в цьому місці задовго до вас, складеться враження, що ви відповідальний та компетентний фахівець, так і просто приємна людина, то перші дні на новій роботі пройдуть для вас набагато простіше.

Щоб справити хороше враження, будьте незмінно доброзичливі. Навіть якщо хто-то холодно на вас дивиться, якщо ви помічаєте, що за вашою спиною шепочуться, не залишаючи сумнівів з приводу предмету обговорення, зберігайте на обличчі посмішку. Не критикуйте стан речей на новій роботі, хоча б протягом перших днів, поки ви не зрозумієте добре, що до чого.

З самого першого дня працюйте добре. Робіть все на совість, не соромтеся запитати про незрозумілі моменти. Людина, яка добре справляється зі своїми обов'язками, завжди викликає повагу серед колег. Ваша ділова репутація повинна почати формуватися відразу ж, як тільки ви прийшли на нову роботу.


Офісні життя - осередок пліток і інтриг. Ви помітите, що і на новому місці те ж саме: колеги обговорюють один одного, начальство, вас і сусідні відділи. Не поспішайте приєднуватися до них. Спочатку сформуйте свою власну неупереджену думку про все, що відбувається, не потрібно переймати упередження у завзятих пліткарів.

Але це зовсім не означає, що треба уникати спілкування з колегами, як раз навпаки. Постарайтеся налагодити з ними добрі стосунки, будьте привітні, проявіть дружелюбність. Навряд чи у вас з перших днів вийде влитися в колектив, особливо, якщо ці люди працюють разом вже довгий час. Але якщо ви будете відкриті, то незабаром станете своєї серед них.

Можливо, знайдеться хтось, хто буде не дуже радий вам. Вас прийняли на посаду, на яку давно мітив цей чоловік, або ж ви просто не сподобалися йому - подібне трапляється. Не турбуйтеся і не виправдовуйтеся. Не можна подобатися всім без винятку. З часом ви зможете завоювати повагу і цієї людини, якщо проявите свої ділові та особисті якості найкращим чином.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!