Як адаптуватися в новому колективі


Як адаптуватися в новому колективі
Коли ви вливаетесь в новий колектив, ви проходите перевірку не тільки в професійному сенсі, але і на співіснування в ситуації робочої середовищі. Іноді ситуація може скластися таким чином, що з точки зору вашої цінності як співробітника ви влаштуєте своє нове керівництво, але от в колективі не приживетесь. Кілька порад про те, як влитися в новий «акваріум», можуть бути вам корисні.

В загальній ситуації ви розберетеся вже до кінця першого місяця роботи. Вам стане зрозуміла роль кожного співробітника, їх позиції і амплуа. У новому офісі будьте обережні й обачні, адже помилки, зроблені на старті, вже неможливо виправити. Щоб не наробити помилок, скористайтеся наступними радами.

Не соромтеся задавати питання

Тільки робіть це спокійно, тактовно і ввічливо. Для того щоб задати питання, вибирайте час, коли людина, до якої ви звертаєтесь, не зайнятий, не веде переговорів або не працює з терміновим документом. Немає нічого поганого, щоб запитати свого безпосереднього начальника або досвідченого колегу про те, що вам не зрозуміло, як правильно оформити документ, про те, де стоїть принтер, де можна налити собі чашку кави, які традиції є у колективі, який робочий розпорядок, до кого звернутися з виниклої проблеми і так далі.

Краще запитати, чому не запитати і допустити помилку. Тільки не ставте з місця в кар'єр питання особистого характеру і спокійно припиняйте недоречні питання про своє особисте життя. В першу чергу на роботі ви професіонал, дотримуйтеся цієї лінії поведінки.

Кооперуйтеся з іншими співробітниками

Дайте зрозуміти в новому колективі, що ви - людина команди, що інтереси і успіхи колективу для вас на першому місці, важливіше, ніж ваші власні амбіції. Безумовно, не потрібно дозволяти іншим співробітниками перекладати на вас свої обов'язки, але і не протиставляє себе колективу. Навіть якщо ви яскрава індивідуальність, постарайтеся в перший час «пригасити» сяйво свого таланту. Якщо ж ваша робота безпосередньо пов'язана з креативом, і він є вашим обов'язком - інша справа. Але поводьтеся з іншими членами колективу спокійно і дружньо.

Не критикуйте «ветеранів»

На першому етапі, під час адаптації, менше говоріть і більше слухайте. Під час суперечливих, кризових ситуацій дотримуйтесь нейтралітет, навіть якщо якась офісні угруповання буде намагатися перетягнути вас на свою сторону. Не робіть поспішних висновків і різких висловлювань на адресу співробітників, які вже давно працюють в організації. Безсумнівно, у них їсть свої заслуги перед фірмою, і не варто судити їх поверхово. До того ж відкрита ворожнеча або просто неповага, проявляемое до авторитетним співробітникам, швидше за все, плачевно закінчиться саме для вас.

Будьте комунікабельні, але без фамільярності

Для успішної адаптації на новому місці вам потрібно спілкуватися з колегами. Причому спілкування має бути особистим, а не з допомогою досягнень сучасної техніки. Один із способів налагодити контакт - спільні обіди.


Якесь шефство досвідчених співробітників над новенькими цілком природно, не відмовляйтеся від пропонованої допомоги, особливо якщо воно виходить від співробітників одного з вами статі. Якщо ж ви відчуваєте, що в такому «шефства» прослизають фамільярні або фривольні нотки - ввічливо відмовтеся і приєднаєтеся до жіночої половини колективу.

Буває, що в колективі є традиція, коли новий співробітник «проставляється» з приводу отримання посади. Якщо це так - не ухиляйтеся, зробіть так, як прийнято.

Однак пам'ятайте, що зайва квапливість стати «своїм» може вам зашкодити, постарайтеся дотримуватися почуття міри.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!