Як зайняти свою нішу в колективі


Як зайняти свою нішу в колективі
Коли нова людина приходить у вже сформований колектив, він повинен зуміти знайти своє місце. З часом новачок може стати душею компанії, організатором заходів, жилеткою, в яку можна поплакати, порадником і т.п., але його роль буде прямо залежати і від особливостей колективу, і від поведінки самого співробітника.
Можливо, ви вже звикли до певної ніші в колишньому колективі і хотіли б знову зайняти її, але все ж з цим варто почекати. Не намагайтеся відразу грати ту чи іншу роль, будьте тактовні і уважні, тримайте дистанцію. На жаль, деякі новачки так сильно турбуються про те, чи прийме їх колектив, що зовсім забувають про основні обов'язки. Приділяйте якомога більше часу роботі, щоб показати себе з кращого боку. Але не виконуйте роботу за інших, щоб згодом не стати загальної конячкою або дівчинкою на побігеньках, і будьте старанні, не виявляючи зайвої ініціативності, щоб вас не визнали вискочкою.

Швидше за все, одні колеги здадуться вам цікавими та розумними людьми, в той час як інші можуть дратувати навіть без видимої причини. Постарайтеся бути привітними і лагідними як з першими, так і з другими. Не вступайте в дискусії і не вставайте на чию-небудь сторону, якщо між колегами спалахнув конфлікт. Навіть якщо ви звикли до ролі миротворця, ви зможете зайняти її пізніше, коли добре познайомитеся з колективом і розберетеся в тонкощі відносин між людьми в ньому.

В перші дні або навіть тижні більше спостерігайте і менше виділяйтеся. Будьте з усіма однаково ввічливі, не дозволяйте собі фамільярність, навіть якщо інші члени колективу невимушено спілкуються. З керівництвом теж слід вести себе чемно і спокійно. Не треба лестити або нав'язувати свої послуги, інакше злі язики можуть охрестити вас підлабузником. Пліток також слід уникати.

Не переживайте, якщо колеги спочатку ігнорують вас або спілкуються не надто дружелюбно. Пам'ятайте, що їм теж потрібно придивитися до вас. Більше того, ваше призначення на посаду могло статися після неприємних подій - наприклад, скандального звільнення людини, який займав це місце до вас. Наберіться терпіння і не переймайтеся. Ви неодмінно знайдете своє місце в новому колективі, просто для цього знадобиться час.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!