Як скласти свою характеристику


Як скласти свою характеристику
Характеристику на вас, як на співробітника підприємства, повинен писати працівник відділу кадрів або ваш безпосередній начальник. Але іноді, тим не менш, таке доручення вони можуть перенаправити і самому «герою» характеристики, мотивуючи це тим, що віхи своєї біографії ви знаєте краще.
У заголовній частині тексту характеристики вкажіть своє прізвище, ім'я та по батькові і ту посаду, яку ви займаєте на даному підприємстві.

Перша частина будь-якої характеристики - анкетна, в якій необхідно викласти основні, етапні віхи вашої біографії. Напишіть, в якому році ви народилися і вкажіть місце вашого народження. Якщо після закінчення школи ви продовжили свою освіту, то згадайте і цей факт. Не забудьте вказати повне найменування вищого або спеціального навчального закладу, який ви закінчили і ту спеціальність, яку ви отримали по його закінченні.

Вкажіть основні місця, в яких ви працювали тривалий час до того, як прийшли на роботу в дану компанію. Можете згадати і займані там посади. Відмітьте, з якого року і на якій посаді ви почали свою трудову діяльність на підприємстві, де працюєте сьогодні.

Перерахуйте свої посадові обов'язки. Розкажіть про те, що в них входить. Згадайте про тих заохочення, якими був відзначений вашу працю. Якщо у вас є ще незняті дисциплінарні стягнення, то не забудьте розповісти і про них.

Якщо ви підвищували свій професійний рівень, закінчували курси підвищення кваліфікації, здобували другу освіту і відвідували тренінги, то перерахуйте все це. Не варто соромитись, якщо у вас є наукові публікації або на ваше думки в якості консультанта є посилання в пресі чи інтернеті.


Звичайно, говорити про себе об'єктивно досить важко, але постарайтеся з максимальною реалістичністю оцінити ті якості, які допомагають вам у роботі. Можете також згадати і ті, які іноді заважають вам у виконанні виробничих завдань.

Дайте оцінку себе, як члена колективу. Напишіть про те, прислухаються до вашої думки колеги, чи користуєтесь ви у них авторитетом. Не забувайте, що писати характеристику слід у третій особі.

Підпишіть характеристику у начальника, керівника відділу кадрів і віддайте її секретареві, щоб директор підприємства також поставив свій підпис.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!