Як вписатися в молодий колектив


Як вписатися в молодий колектив
Часто фахівець, чий трудовий стаж обчислюється роками, втрачається, потрапивши в оточення більш юних співробітників. Вони по-іншому одягатися і спілкуються між собою, деколи здається, що знайти спільну мову практично неможливо. Для того щоб адаптація пройшла успішно, необхідно виробити чітку стратегію поведінки і неухильно її дотримуватися.
Якщо співробітники на новому місці роботи молодше вас на 10-20 років - це не привід постійно їх повчати і по-материнськи наставляти на шлях істинний. Багатий досвід ще не гарантія того, що ваші поради і настанови дійсно допоможуть колегам. Крім того, не слід докучати начальству своїми «цінними» зауваженнями і спостереженнями. На перших порах просто осваивайтесь в колективі і бездоганно виконуйте посадові обов'язки.

Часто недовіру молодих фахівців до більш літньому співробітнику засноване на тому, що він не в змозі освоїти роботу сучасної оргтехніки або принцип дії певної комп'ютерної програми. Доведіть колегам і керівництву свою компетентність у цих питаннях. Якщо ви не впевнені у своїх силах, обов'язково ліквідуйте прогалини в знаннях.


Намагайтеся бути в курсі самих різних новинок, які викликають інтерес у ваших молодих колег (книги, фільми, вистави, музика). Ці відомості допоможуть вам не відчувати себе білою вороною під час обговорення відомого голлівудського блокбастера. Колективу набагато цікавіше буде почути вашу думку про фільм, ніж докладна розповідь про те, який великий урожай помідорів ви зібрали на дачі.

Уважніше ставтеся до свого зовнішнього вигляду, зачісці та одязі. Не надягайте костюми та сукні, які вийшли з моди багато років тому. Обов'язково поповніть гардероб кількома стильними і класичними речами, які відповідають вашому віку і посади. Вони допоможуть відчувати себе більш вільно в робочій обстановці.

Для того щоб успішно інтегруватися в молодий колектив зовсім необов'язково повністю «перекроювати» свій характер. Проте змінити щось в собі все ж доведеться. Так ви зможете відповідати вимогам часу і стати по-справжньому затребуваним фахівцем.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!