Як оформити запис у трудовій книжці при звільненніЯк оформити запис у трудовій книжці при звільненні
Коли працівник розриває договір з організацією, в його трудовій книжці повинна бути зроблена відповідна запис. Як йдеться в Трудовому кодексі РФ, звільнення обов'язково повинно бути відображено в трудовій працівника, відповідно до статті 77. Виключаючи тільки деякі випадки, які спираються на інші статті цього документа. Щоб звільнення в трудовій книжці було оформлено вірно, потрібно дотримуватися ряду правил.
Запис про звільнення вноситься в трудову книжку безпосередньо в той день, коли відбувається процес звільнення. У першій графі зазначається порядковий номер здійснюваної запису. Друга графа заповнюється датою звільнення, яка вказана в наказі. В якості цієї дати виступає останній день, коли працівник працював на підприємстві. У третю графу вноситься причина звільнення, яка повинна посилатися на ту чи іншу статтю. У наступному розділі записується дата і номер наказу чи іншого документа, що послужив підставою для внесенням запису. Запис завіряється уповноваженою особою, підписом працівника, що звільняється, та печаткою підприємства.

У тому разі, коли звільнення працівника відбувається за згодою сторін, у третю графу вноситься запис такого змісту: «Звільнений за угодою сторін, згідно з пунктом 1 статті 77 Трудового кодексу Російської Федерації». Не допускаються скорочення типу РФ, ТК та інші, всі абревіатури і слова повинні писатися повністю. При закінченні строку трудового договору запис: «Звільнений по закінченню терміну дії трудового договору, відповідно до пункту 2 статті 77 Трудового кодексу». Якщо працівник написав заяву на звільнення, тобто відбулося звільнення за власним бажанням, то в трудовій книжці робиться запис такого змісту: «Звільнений за власним бажанням, стаття 77 Трудового кодексу».

Роблячи запис у трудовій книжці необхідно використовувати точні формулювання, які повинні ґрунтуватися на відповідних статтях. Не потрібно вписувати нічого зайвого. Також намагайтеся уникати закреслень і виправлень, вони абсолютно неприпустимі в трудових книжках. Якщо раптом була допущена помилка, запис слід анулювати і переписати коректно. Стежте, щоб були заповнені всі графи. Дата у другій графі повинна бути занесена в повному форматі - наприклад, 20.10.2010 замість 20.10.10.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!