Перший день на новій роботі


Перший день на новій роботі
Ваші пошуки роботи увінчалися успіхом, співбесіду вже позаду і настав перший робочий день. Буде непогано, якщо ви відразу ж продемонструєте свій професіоналізм і з гідністю подолаєте всі випробування. Поради психологів підкажуть вам, як правильно це зробити.

Перша порада - будьте пунктуальні. Не запізнюйтесь, приходячи на роботу. В іншому випадку ви ризикуєте втратити симпатії товаришів по службі і шефа. У той же час не засиджуйтеся в перші дні на роботі допізна. Подібною поведінкою ви можете викликати у колег думка, що ви нічого не знаєте і засиджуєтеся до ночі, щоб закінчити роботу, або ж таким чином вислужуватися перед начальством. Також намагайтеся не відпрошуватися, якщо навіть вам дуже потрібно піти раніше і дуже бажано не хворіти.

Будьте доброзичливі і ввічливі. Посміхайтеся частіше. У перші ж хвилини постарайтеся привітатися з усіма і познайомитися з майбутніми колегами. Розпитайте їх про компанію, порядках і правилах, існуючих в компанії.
Ознайомтеся з посадовими інструкціями та визначте коло ваших обов'язків. Уточніть, за що особисто на вас лежить відповідальність. Заведіть щоденник або блокнот і запишіть туди всю інформацію, яку ви отримали за день.

Не забудьте і про зовнішній вигляд. Пам'ятайте, що на роботі слід дотримуватися прийнятих умовностей. Делікатно поцікавтеся у колег, чи існує в компанії певне правило чи якийсь стандарт щодо одягу.


З приводу поведінки слід зазначити, що новачкові не можна бути занадто самовпевненим, повчати колег і давати їм вказівки. Набагато доречніше буде показати інтерес до роботи, спостережливість, бажання і здатність навчатися. Якщо вам щось не подобається, не варто висловлювати невдоволення. Також варто уникати давати колегам «розумні», на ваш погляд, поради. Краще постарайтеся задавати питання по суті.

Не варто з'ясовувати по службовому телефону особисті питання. Також під час роботи не варто заходити на розважальні сайти і сидіти годинами в соціальних мережах. Якщо видалася вільна хвилинка, займіться самоосвітою.

Ну, а якщо ви допустили помилку і не знаєте, як її виправити, не соромтеся визнати свою провину і попросіть допомоги. Можете запропонувати власні варіанти вирішення виниклої проблеми. Скористайтеся також порадами більш досвідчених колег.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!