На роботу після декретної відпустки


На роботу після декретної відпустки
Пробувши три роки в декретній відпустці, жінці досить складно повернутися на роботу. Поки вона займалася дитиною і домашніми справами, її співробітники успішно піднімалися по кар'єрних сходах. Щоб повернення в робочі ряди було більш легким, необхідно готуватися заздалегідь.

Необхідно перебудувати себе морально, емоційно і навіть фізично, визначитися з тим, що ви збираєтеся робити в першу чергу: повертатися на звичне робоче місце або постаратися спробувати себе в іншій сфері.

Після декретної відпустки з новим освоєнням колишньої роботи стикаються багато мам. Дивуватися тут нема чому, життя не стоїть на місці: система організації праці змінюється, з'являються нові технології. І виходить, що фахівець за три роки, хоч і з поважної причини, відстає від нововведень.

Ось тому, пішовши в декретну відпустку, слід продовжувати спілкуватися із співробітниками і не втрачати свої колишні зв'язки. Відновлюючи рівень знань, так необхідний для вашої професії, місяця за 2-3 до дебюту почніть читати потрібну літературу. А якщо відчуєте, що цього недостатньо, відвідайте курси підвищення кваліфікації.

Завчасно підготуйте своїх «домашніх» до думки, що з виходом на роботу у вас буде менше залишатися часу на щоденні домашні справи. Постарайтеся розподілити обов'язки між собою, домовитися, хто буде водити дитину в садок і забирати його, на кого ляже відповідальність за покупки, приготування вечері і прибирання.

Можна підключити до цього процесу близьких родичів - бабусь і дідусів, в безвихідному випадку, домробітницю і няню. Втім, їх можна покликати на годину або домовитися з ними, забирати дитину з садочка і гуляти з ним.


Вирішивши домашні питання, можна сміливо йти влаштовуватися на роботу. Ідеальним, звичайно, був би варіант повернутися на стару роботу, навіть якщо вам цього не хочеться. Матусю маленької дитини мало хто захоче брати в співробітники.

У кожному разі, не впадайте у відчай, будьте впевнені в собі, тоді у вас вийде переконати керівництво, що ви - гідний кандидат. Потрібно пам'ятати завжди, хоч на старій роботі, хоч на новому місці, перший час виконувати свої обов'язки буде нелегко. Можливо, буде потрібно 3-4 місяці, щоб наздогнати своїх співробітників і адаптуватися.

Не відмовляйтеся від допомоги, чесно виконуйте свої завдання, домагайтеся поваги і тільки тоді ви закріпіть свої позиції.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!