Як з успіхом пройти випробувальний термін


Як з успіхом пройти випробувальний термін
Щоб успішно пройти випробувальний термін, потрібно не тільки продемонструвати свої професійні якості, але й зуміти порозумітися з колективом і начальством, переконати їх, що саме ви підходите на обрану посаду.
Новачок обов'язково повинен бути пунктуальним. Це дуже важливо: навіть якщо ви бачите, що інші співробітники дозволяють собі спізнюватися, затягувати терміни здачі проектів тощо, не наслідуйте їх приклад. Пам'ятайте, що за роботою новачків і навіть за тим, у скільки вони приходять на роботу і йдуть додому, нерідко ретельно стежать. Якщо колеги помітять, що ви затримуєтеся після обідньої перерви чи здаєте завдання із запізненням, вони цілком можуть повідомити про такі промахи начальству.

Слідкуйте за своїми словами, особливо в присутності колег або керівництва. Не дозволяйте собі ніяких жартів, невтішних натяків і тим більше образ в адресу когось із них, не міркуйте про особливості їх професії, зовнішності, національності і т.п. Наприклад, не слід розповідати анекдоти про дурних бухгалтерів і розумних системних адміністраторів - це може стати відомо як першим, так і другим.

Крім того, вкрай не рекомендується докладно розповідати про своє життя та давати особисті або професійні поради, якщо вас про це не просять. Тримайтеся в рамках пристойності, дотримуйтеся ділову етику і не намагайтеся занадто зблизитися з кимось із колег. До речі, в перший час варто завести блокнот і записувати імена співробітників і керівників і їх посади, щоб швидше запам'ятати. Людям приємно, коли до них звертаються по імені.

Тримайте свої ідеї при собі. Звичайно, не у всіх організаціях ініціатива карається, але все ж від нового співробітника, який ще навіть не розібрався в тонкощах справи, її не очікують. Тим більше не потрібно ябедничати, розповідати начальству про те, що інші колеги запізнюються або під час робочого дня іноді йдуть погуляти. Навіть якщо такий хід буде позитивно оцінений керівником, у вас відразу з'являться вороги в колективі, а досвідчені співробітники, які мають багато друзів серед колег, знайдуть спосіб вижити вас з роботи.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!