Зимова дієта. Худнемо і зміцнюємо імунітет


Зимова дієта. Худнемо і зміцнюємо імунітет
Чи знаєте ви, що взимку мимоволі збільшується кількість уживаних калорій?! А все через сезонної депресії, брак сонячного світла, падіння імунітету. Як же правильно харчуватися взимку, щоб скинути непотрібні кілограми, але не втратити здатність протистояти різним захворюванням?

Насамперед, збалансуйте своє харчування так, щоб у ньому були продукти, що містять всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Зима - час мокрих носів, кашлю, застуди. Тому взимку, як ніколи, вам необхідні амінокислоти, які синтезують імуноглобуліни, підтримують імунітет організму. А це означає, що в раціоні має бути достатня кількість рослинних і тваринних білків. Тобто на вашому столі повинні бути м'ясо, риба, гриби, боби, яйця. Не відмовляйтеся взимку і від жирів. Невелика кількість масла, горіхів, навіть сала (до 30 г в день) не завдадуть шкоди вашій фігурі, однак не дадуть ослабнути організму.

Продукти, що містять залізо, вітаміни В і Е - м'ясо, печінка, бобові, допоможуть організму боротися з «зимової» втомою. Риба, дичина, молочні продукти, зернові каші, тобто продукти, що містять вітаміни групи В, зможуть підтримати імунітет і ваше хороше самопочуття.

Також важливі для організму в зимовий час фрукти і овочі, джерела вітамінів А і С, продукти з підвищеним вмістом заліза. Вони покращують імунітет, перешкоджає розвитку анемії. Їжте більше яскравих червоних і жовтих фруктів і овочів. Серед іншої користі, вони ще й чудово піднімають настрій, особливо в холоди.
Кальцієвмісні молочні продукти, а також продукти, багаті магнієм, горіхи, насіння гарбуза, спаржа покращують стан обміну речовин, зміцнюють кістки.


Не забудьте про вуглеводи. Вони є основним джерелом енергії в зимовий час. Трохи каші, зернового хліба дадуть організму необхідні калорії для правильного теплообміну.

Підтримуючи свою основну дієту взимку, намагайтеся їсти частіше, але потроху. Організм і так перебуває в стресі-за холоду. Підтримуючи його невеликими порціями корисних продуктів, ви допомагаєте йому протистояти всіляким інфекціям.

Незважаючи на знижену температуру, все ж займайтеся спортом, катайтеся на лижах і ковзанах, дихайте свіжим повітрям. Навчіться отримувати задоволення від спілкування з природою, тоді й зима вам буде дарма!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!