Звідки взялися народні прикмети і звичаї


Звідки взялися народні прикмети і звичаї
Історія виникнення народних прикмет і звичаїв сягає в далеке минуле, в часи язичницьких повір'їв. Люди намагалися всіляко захистити себе від могутньої і непізнаною природи, перед страхом, який з'являється від речей, які не мають логічного пояснення. Люди шукали закономірності, аналізували власні спостереження. Таким чином з'явилися злі і добрі духи, погані і хороші прикмети, почали з'являтися ритуали і звичаї, покликані захистити і допомогти вижити людині в цьому світі.

Найбільш відома прикмета, коли в новий будинок першим повинен увійти стара людина або кішка. У народі вважалося, що з новим будинком людина переходить на новий життєвий етап, який вимагає жертв. Передбачалося, що той, хто перший переступить поріг, і оплатить цю жертву. Таким чином, цю роль доручали старій людині. Згодом в звичай увійшло пускати в будинок першої кішку як менш криваву плату.

Під час позіхання людина прикриває рот долонькою. Багато хто вважає, що це є нормою етикету, але насправді є язичницьким звичаєм. В народі вважали, що душа людини знаходиться в постійній небезпеці, так як на неї намагаються напасти нечисті сили. Розкриваючи широко рот під час позіхання, людина могла відчинити свою душу для проникнення демонів всередину. Таким чином, прийнято рятувати себе, затуляючи рота.

Забобони та прикмети, що випали на долю кішок, походять з Англії. В середні віки ці тварини дуже розплодилися по країні, постійно зграями крали їжу у людей і всіляко псували речі. Вважалося, що кішки є поплічниками злих сил, а жінка, погодувала бездомну кішку, оголошувалася відьмою.


Сіль являє собою елемент, присутній в багатьох магічних ритуалах. З нею пов'язані багато як хороші, так і погані прикмети і звичаї. Свого часу сіль була дуже дорогою приправою, а за її джерела воювали багато народів. Сіль виступала в якості валюти та податку. У зв'язку з її цінністю і з'явилася прикмета, за якою просипати сіль вважалося навлеченного на себе біди. Вважається також, що сіль відлякує нечисті сили, а на правому плечі людини сидить ангел, а на лівому - чорт. З цих двох прикмет і з'явився звичай плювати три рази через ліве плече після того, як розсипалася сіль. Таким чином ви показуєте, що не боїтеся нечистої сили.

Кажуть, що не можна свистіти в будинку, а то грошей не буде. Ця прикмета пов'язана з тим, що стародавні люди асоціювали свист з завиванням вітру, поява якого не могли пояснити. Вони вважали, що це злі духи хочуть заподіяти шкоду домашньому господарству.

З порогом дому також пов'язані деякі звичаї. Так не можна вітатися чи прощатися, а також передавати щось, стоячи на порозі. Передбачалося, що поріг є кордоном між житлом людини і зовнішнім світом. Якесь дію на цьому кордоні може привернути увагу нечистої сили.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!