Сни за Фрейдом


Сни за Фрейдом
Фрейд воістину вважається однією з найбільш одіозних фігур в психології. Його теорія сновидінь справляє зовсім неоднозначний ефект. В основному вона побудована на вивченні символів, які зустрічаються в казках і міфах різних народів і одночасно присутні в снах сучасних людей. Психолог вважав, що ці символи однакові для всіх національностей. Тобто якщо людина снилось певну річ, то не важливо, англієць він чи африканець, сенс буде однаковим.

Зигмунд Фрейд вважав, що сновидіння виникають як реакція на подразники, які можуть бути як зовнішніми (самопочуття, настрій, умови, в яких людина знаходиться), так і несвідомими. Тобто частина сну з'являється під впливом вражень, які людина отримала за день. Інший же складової сновидіння є несвідомі бажання.

На думку вченого, внутрішня цензура не дає нам зрозуміти справжні смисли снів. Наприклад, ми не завжди можемо прочитати символи, які нам в них приходять. Хоча насправді їх зовсім небагато. До основних предметів, які відображаються за допомогою символів, відносяться смерть і народження людини, тіло і нагота, а також діти, брати, сестри і батьки.

Батьки людини, як правило, у сні наділені якимось повноваженнями. Вони можуть представлятися у вигляді королівських осіб або начальників. До речі, на думку психолога, в житті ми будуємо відносини з начальником саме за моделлю спілкування з батьками. Тобто якщо людина почуває себе чужим в колективі, то швидше за все ця модель взаємовідносин йому не підходить.

Вода і поява з води символізує факт народження. Цей символ зустрічається в фольклорі у багатьох народів. Тоді як смерть часто представляється у вигляді поїздки або від'їзду в далекі краї.


Сам чоловік у сні нерідко представляє себе у вигляді будинку. Як правило, чоловіки бачать себе як будинок з рівними гладкими цегляними стінами, а ось будівля, в якому є ніші або балкони, має жіноче начало.

Однак найбільше в сновидіннях символів, які позначають сексуальність або інтимну близькість. Наприклад, олівці, молотки і навіть сигарети символізують чоловічі члени, а ось предмети, в які можна щось покласти (кишені, пляшки, ящики) позначають жіночі статеві органи.

Навіть польоти уві сні вважаються нічим іншим як ознакою сексуального збудження. При цьому сам статевий акт може бути зображений у сні як підйом по сходах або танець.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!